Počasí nevládne jenom fotografům.

Poměrně nedávno jsem se rozhodl znova otevřít jeden svůj starý projekt ohledně monitorování počasí v mém okolí. Kupodivu jsem se dopracoval i k funkčnímu nasazení.

Podařilo se mě sestrojit funkční zařízení k monitorování venkovní teploty a aktuálního barometrického tlaku v Dubňanech. Dokonce jsem k tomu napsal i základní FrontPage aby šli data přehledně interpretovat. V době psaní tohoto textu se jedná sice ještě o ranou verzi a má to spoustu drobných chyb. Nicméně to nějak měří a nějak to zobrazuje. Je implementovaná i jednoduchá textová předpověď a k tomu i nějaké statistiky. Pevně doufám, že se najde přes dlouhé zimní večery trochu času aby jsem to ještě vylepšil a hlavně doladil. Dokonce jsem dostal nápad rozšířit měření i na další veličiny jako vítr, intenzita záření UV nebo třeba počet komárů na kilometr krychlový. Nápady došli v konečné fázi tak daleko že už mám vytipováno pár lokalit, kde budou další měřící stanice.

Rád fantazíruju. Třeba z toho jednou něco bude 🙂 Ale prozatím mám jenom jeden odkaz na jednu mou stanici. http://meteo.rserver.cz/